Ansatte

Sentral ledelse

Eirik Hågensen

31 00 73 20
eirikh@viken.no
Rektor Fagskolen i Viken

Geir Lindblad

90 83 04 15
geirli@viken.no
Rektor Rud vgs.
Rud

Ketil Solbakke

95 91 13 03
ketils@viken.no
Prorektor
Fredrikstad

Nils Ivar Pedersen

94 14 88 65
nilspe@viken.no
Prorektor/Daglig Leder
Kongsberg

Lokal ledelse Fredrikstad

Christina Bang-Olsen

90 82 22 63
christinab@viken.no
Innovasjon og markedsleder
Fredrikstad

Fredrik Rene Hæren

48 27 01 77
fredrikha@viken.no
Utd.leder helse- og oppvekst
Fredrikstad

Gry Ulvedalen

90 50 66 21
gryu@viken.no
Utviklingsleder / Leder administrasjon Fredrikstad
Fredrikstad

Heidi Gamlesanne

69 38 13 31 / 95 40 26 67
heidig@viken.no
Utd.leder BIM/Bygg/Kjemi
Fredrikstad

Josefine V. Daniels

971 28 774
josefineda@viken.no
Kvalitetsleder/LOKUT FiV
Fredrikstad

Ketil Solbakke

95 91 13 03
ketils@viken.no
Prorektor
Fredrikstad

Tommy K. Moen

91 81 02 03
tommym@viken.no
Utd. leder Elkraft/TIP
Fredrikstad

Lokal ledelse Kongsberg

Jonny Pettersen

31 00 73 23
jonnyp@viken.no
Utviklingsleder
Kongsberg

Kim E. Sembsmoen

31 00 73 30
kimse@viken.no
Arbeids-/tilsynsleder
Kongsberg

Nils Ivar Pedersen

94 14 88 65
nilspe@viken.no
Prorektor/Daglig Leder
Kongsberg

Per Anton Hansen

31 00 73 27
perhans@viken.no
Fagleder TIP og elektro
Kongsberg

Rita Fridfeldt

ritaf@viken.no
Administrativ leder
Kongsberg

Roar Mathisen

31 00 73 29/909 11 238
roarm@viken.no
Fagleder bygg/anlegg/fellesfag
Kongsberg

Stine Hvila Lind

31 00 73 32
stinel@viken.no
Fagleder
Kongsberg

Tommy E. Hvidsten

31 00 73 26
tommyhv@viken.no
Pedagogisk leder
Kongsberg

Lokal ledelse Rud

Geir Lindblad

90 83 04 15
geirli@viken.no
Rektor Rud vgs.
Rud

Geir Tore Haavik

480 88 542
geirhaa@viken.no
Avdelingsleder Rud
Rud

Lokal ledelse Strømmen

Ingeborg Goplen

984 03 879
ingeborgg@viken.no
Rektor Strømmen vgs
Strømmen

Vera Skarnes

951 21 267
veras@viken.no
Avdelingsleder - Strømmen
Strømmen

Lokal ledelse Geilo

Ole Fredrik Stevning

31 00 73 21
oles@viken.no
Fagleder reiseliv
Geilo
Kongsberg

Lokal ledelse Bjørkelangen

June Kristin Melby Enger

936 91 658
junee@viken.no
Avdelingsleder
Bjørkelangen

Olav Wennemo

978 98 246
olavw@viken.no
Rektor Bjørkelangen vgs
Bjørkelangen

Lokal ledelse Vestby

Brit Marie Helle

934 19 303
brith@viken.no
Rektor Vestby vgs
Vestby

Matz André Antonsen

905 74 595
matza@viken.no
Avdelingsleder - Vestby
Vestby

Administrasjon

Ann-Kristin Bredal-Thorsen Torstensen

annkristit@viken.no
Administrasjonskonsulent
Kongsberg

Anne-Bente Aronsen

64 84 50 23
annebentea@viken.no
Avdelingsleder - Strømmen
Strømmen

Beate Calleja

31 00 73 25 / 90 76 84 95
beatec@viken.no
Studiekoordinator TIP og Elektro Kongsberg
Kongsberg

Berit Andersen

69 38 13 05
berita@viken.no
Økonomiansvarlig, studentadministrasjon
Fredrikstad

Hanne Moen

69 38 13 30
hannemo@viken.no
Resepsjon, kontormedarbeider
Fredrikstad

Kristine Langerud Krogh

67 17 63 28
kristinkro@viken.no
Spesialkonsulent
Rud

Liv Ildrid Foss

31 00 73 24
livfo@viken.no
Administrasjonskonsulent
Kongsberg

Marte Gustavsen Ødegården

47482223
marteod@viken.no
Studiekoordinator EVU/data
Kongsberg

Monica Tallhaug

918 14 289
monicat@viken.no
Administrasjon
Bjørkelangen

Ole Fredrik Stevning

31 00 73 21
oles@viken.no
Fagleder reiseliv
Geilo
Kongsberg

Olga K. Mathisen

31 00 73 28
olgam@viken.no
Konsulent
Kongsberg

Sissel Annett Myklebust

69 38 13 11
sisselmy@viken.no
Kontormedarbeider
Fredrikstad

Tonje Elisabeth Ristvedt

31 00 73 31
tonjeri@viken.no
Prosjektkoordinator
Kongsberg

Tove Øines

940 24 053
toveo@viken.no
Fagskolekoordinator

Bygg- og anleggsfag

Finn Gunnar Reiersen

69 38 13 15
finnr@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Torfinn Hagen

69 38 13 15
torfinnh@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Jermund Indrevoll

31 00 73 57
jermundi@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Odd Arve Jensen

31 00 73 34
oddje@viken.no
Faglærer
Kongsberg

S. Richard Bjørkå

950 84 753
stenb@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Terje Løvgreen Jenssen

31 00 73 35
terjej@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Tom Roger Svendsrud

31 00 73 56
tomsve@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Tom Witsø

31 00 73 38
tomwi@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Tor Raanaas

69 38 13 15
torr@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Trond Atle Drøbak

69 38 13 15
trondd@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Bygnings-Informasjons-Modellering - BIM fag

Arild Kydland

31 00 73 46
arildky@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Jon Martin Siggerud

jonsig@viken.no
Faglærer (vikar)
Fredrikstad

Kristoffer Moe

69 38 13 15
kristoffem@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Odd Magnus Guldal

oddg@viken.no
Faglærer BIM
Vestby

Pål Syversen

31 00 73 51
palsy@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Rolf Harald Solberg

rolfso@viken.no
Faglærer BIM
Vestby

Thor-Egil Johnsen

thoregiljo@viken.no
Faglærer (vikar)
Fredrikstad

Elektrofag

Runar Johannesen

69 38 13 17
runarj@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Runar Olsen

69 38 13 17
runaro@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Bård Reinton-Kjellhov

69 38 13 17
bardr@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Edvin Slåttlid

31 00 73 39
edvinsl@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Erik Westgaard

91 60 73 41
erikwe@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Frank Wisur

69 38 13 17
frankw@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Hans Christian Hess

31 00 73 58
hanshes@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Hjørtur Dramdal Jonsson

48 28 59 02
hjorturj@viken.no
Lab-ingeniør
Kongsberg

Jan Urban Vesterlund

31 00 73 47
janv@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Oyvind Aasen

31 00 73 42
oyvindaa@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Rasmus Trovåg

rasmust@viken.no
Datateknikk
Kongsberg

Rasmus Trovåg

31 00 73 36 / 47 35 48 30
rasmust@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Svein Arne Johannessen

31 00 73 33
sveinj@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Tom Erik Kjøniksen

69 38 13 10
tomk@viken.no
Faglærer / IKT- pedagogisk ansvarlig
Fredrikstad

Helsefag

Anne Grethe Skjelbred

69 38 13 13
anneskj@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Berit Høvik

berithov@viken.no
Faglærer
Rud

Bodil Fowler

bodilf@viken.no
Faglærer
Rud

Elin Marie Pedersen

69 38 13 13
elinpe@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Grethe O. Bakkevold

69 38 13 13
gretheba@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Gunn Iversen Torp

gunnto@viken.no
Faglærer
Rud

Hilde Hertzenberg

69 38 13 12
hildeher@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Lena Bakklund

69 38 13 13
lenabak@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Marie T. Odsbu

69 38 13 13
marieo@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Marit Brødremoen

maritbro@viken.no
Faglærer
Rud

May Britt Løkenhagen

69 38 13 12
maylo@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

May Christin Baugerød

mayba@viken.no
Faglærer
Rud

Mina Nayee

69 38 13 12
minana@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Ragnhild Holmedal

481 85 674
ragnhilh@viken.no
Faglærer
Bjørkelangen

Randi Karlstad

randika@viken.no
Faglærer
Rud

Tone Marita Eide

69 38 13 06
toneei@viken.no
Praksiskoordinator
Fredrikstad

Torunn Brokke

988 44 920
torunnb@viken.no
Faglærer
Bjørkelangen

Vivian Matre

vivianm@viken.no
Faglærer
Strømmen

Oppvekstfag

Ane Elisabeth Fosjord

anef@viken.no
Faglærer
Strømmen

Inger Cecilie H. Grønnerød

69 38 13 12
ingergro@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Mette Hammer Eriksen

metteer@viken.no
Faglærer
Strømmen

Ledelse-, økonomi- og markedsføringsfag

Anders Jarlsby

69 38 13 35
andersja@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Anette Uchermann Røed

31 00 73 52
anetteroe@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Geir Morten Høistad

geirho@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Inger Lillian Solbakk

31 00 73 48
ingersol@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Karl Christian Hannestad

karlh@viken.no
Faglærer
Rud

Liv Sandaroe

31 00 73 49
livsan@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Mona Elisabeth Wahl Landholm

monaland@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Tor Arne Moxheim

69 38 13 35
tormo@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Realfag

Anne Helen Reymert

69 38 13 17
annerey@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Hans Engebretsen

hansen@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Paul Egil Eidem

31 00 73 43
paule@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Sigmund Sundfør

sigmundsu@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Teknikk og industriell produksjon – TIP fag

Endre Fosso Jamtveit

31 00 73 41
endrej@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Fredrik Skårdalsmo

31 00 73 40
fredriksk@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Geir A. Moum

69 38 13 16
geirmo@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Hjørtur Dramdal Jonsson

48 28 59 02
hjorturj@viken.no
Lab-ingeniør
Kongsberg

Jo Vego

31 00 73 37
jove@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Kåre Særen

31 00 73 54
karesa@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Kristian Martnes

31 00 73 44
kristianma@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Lars Harald Heggen

31 00 73 33
larsheg@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Morten N. Hovde

69 38 13 16
mortenho@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Ola E. Gjone

69 38 13 16
olagj@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Ole Martin Horne

31 00 73 45
oleho@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Rasmus Trovåg

rasmust@viken.no
Datateknikk
Kongsberg

Yrkesrettet kommunikasjons fag

Christina Fjellstad

christinaf@viken.no
Faglærer
Kongsberg

David Mcclenaghan

davidm@viken.no
Faglærer
Kongsberg

Marianne Løvli

69 38 13 14
mariannelo@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Mette Søvik

69 38 13 14
metteso@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Kjemifag

Blanca E.B de Hvidsten

69 38 13 18
blancah@viken.no
Faglærer (vikar)
Fredrikstad

Lillemor Gundersen

69 38 13 18
lillemorg@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Magne Løvig

magnel@viken.no
Faglærer (vikar)
Fredrikstad

Marit Tømmerås

maritto@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Rene Olsen

69 38 13 18
reneo@viken.no
Faglærer
Fredrikstad

Reiseliv

Arve Tokle

97607674
arvet@viken.no
Geilo

Geir Wefring Høistad

90556116
geirho@viken.no
Faglærer
Geilo

Håkon Ringstad

98043657
hakonrin@viken.no
Faglærer
Geilo

Jan-Anders Dam-Nielsen

41507554
janandersd@viken.no
Fagleder reiseliv
Geilo

Kyrre Romuld

40453011
kyrrer@viken.no
Faglærer
Geilo

Ole Fredrik Stevning

31 00 73 21
oles@viken.no
Fagleder reiseliv
Geilo
Kongsberg

Sunniva Buseth Kåpvik

99524793
sunnivaka@viken.no
Fagleder reiseliv
Geilo