Bekkestua brannstasjon

Fremtidens brannstasjoner i Asker og Bærum

Dette prosjektet i bygg handler om at brannvesenet har en kritisk funksjon i samfunnet ved å beskytte liv, helse, eiendom og miljø. For å opprettholde en effektiv beredskap er det viktig at infrastrukturen tilpasses etter nye behov, både når det gjelder teknologi, befolkningsvekst og miljøkrav. En godt planlagt og moderne brannstasjonsstruktur kan bidra til raskere utrykningstider, bedre arbeidsforhold for brannmannskapene og en mer bærekraftig drift. 
 

Hovedfokuset vårt er en grundig vurdering av dagens brannstasjoner, deres geografiske plassering og arealbruk. Et sentralt tema er planleggingen av en ny brannstasjon på Rud i Bærum, samtidig som behovet for oppgradering eller omstrukturering av eksisterende stasjoner på Bekkestua og Gjettum vurderes. Dette inkluderer beregninger av tilstand og energieffektivitet.


I tillegg til effektiv organisering av brannvesenet, legges det vekt på bærekraftige og miljøvennlige løsningsmaterialer og teknologier som reduserer klimaavtrykket, samtidig som de bidrar til et godt og trygt arbeidsmiljø for de ansatte. Et konkret eksempel på dette er implementering av en ren/skitten-sone, på eksisterende og nye brannstasjoner som er et viktig tiltak for å redusere eksponering for helseskadelige stoffer og dermed forebygge yrkesrelaterte sykdommer som kreft. 

Bilde
Sentrum Brannstasjon i Oslo

 

Samarbeidsbedrift

Bærum kommune

Et bilde som inneholder tekst, Font, logo, symbol

KI-generert innhold kan være feil.

Asker og Bærum brann og redning

Et bilde som inneholder tekst, logo, symbol, emblem

KI-generert innhold kan være feil.

OBRE

Et bilde som inneholder emblem, symbol, logo, våpenmerke

KI-generert innhold kan være feil.

Asker Kommune

Et bilde som inneholder tekst, Font, logo, Grafikk

KI-generert innhold kan være feil.

 

Prosjektgruppe

Edvinas Damunskis
Edvinas Damunskis
edvinasdamunskis@gmail.com
942 04 112
John Christopher Risan
John Christopher Risan
johnchristopher.risan@gmail.com
94032219
Jørgen Alvestad
Jørgen Alvestad
joergen199@gmail.com
482 13 433
Lars Nilsen
Lars Nilsen
sarslars_786@hotmail.com
906 09 468
Roger Hoki Fløan
Roger Hoki Fløan
rogerhokifloan@online.no
911 54 582